• EBSO: Sanayi 4.0: Uyum Sağlamayan Kaybedecek
  ‘Sanayi 4.0’ konusunda Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Araştırma Müdürlüğü’nün de 2015 Ekim’inde bir rapor hazırlamış olduğunu, raporu Dr. Serdar Şahinkaya Hocamız, “Benim İzmirli hemşerilerim de bu konuda bir rapor hazırlamışlar.” notuyla bize iletince öğrendik. ‘Sanayi 4.0: Uyum Sağlamayan Kaybedecek’ başlıklı bu raporu da değerlendirmelerinize açık olarak siz izleyicilerimizle paylaşıyoruz.
  10 Mayıs 2016

 • TÜSİAD: Türkiye’nin Sanayi 4.0 Dönüşümü
  TÜSİAD, 17 Mart’ta, “Türkiye’nin Küresel Rekabetçiliği için Bir Gereklilik Olarak Sanayi 4.0: Gelişmekte Olan Ekonomi Perspektifi” başlığını taşıyan bir rapor yayımladı. “Türkiye’nin Sanayi 4.0 Dönüşümü” logosunu taşıyan ve ‘The Boston Consulting Group (BCG) ile TÜSİAD ortak çalışması’ olarak takdim edilen bu raporun sonunda, BCG bünyesinde, 2015 yılında hazırlanmış olan "Industry 4.0: The Future of Productivity and Growth in Manufacturing Industries" isimli çalışmanın baz alındığı belirtilmiş.
  Hem TÜSİAD’ın yayımladığı rapor hem de temel alınan BCG raporu dikkate değer... Sitemiz TÜSİAD raporu konusunda bize ulaştırılacak değerlendirmelere de açık olacak. Bu raporu bize eş zamanlı olarak ulaştıran Prof. Dr. Ercan Tezer ve Müfit Akyos’a teşekkürlerimizle.
  23 Mart 2016