yaratıcılık ve yenilik aykutgökerH. Aykut Göker’in kalıcı eserleri arasında yer alan inovasyon.org sitesi işlevsel olmaya devam ediyor. Bu “merhaba” mızda size onun bir başka kalıcı eserini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. H. Aykut Göker’in beş yıllık bir gecikmeyle de olsa Yaratıcılık ve Yenilikçilik Kültürel Kökenleri ve Bizim Toplumumuz, Ayrıntı Yayınları, Birinci Basım, Nisan 2021 yayınlandı.

 

Kitap O’nun bilim-teknoloji-yenilik politikaları konusundaki en geniş ve kapsamlı çalışmasıdır. Bu çalışmayı benzerlerinden ayırt eden yönü ise “Niçin yeterince yenilikçi ve yaratıcı olamadık?” sorusunun yanıtını kültürel kökenlerimiz bağlamında yanıtlamaya çalışmasıdır.

İçerdiği kronolojik bilgilerle ülkemizin sanayileşme, bilim ve teknoloji tarihine ışık tutan bir kaynak niteliği taşıyan bu değerli kitabı başta inovasyon.org’un izleyicileri ve dostları olmak üzere ülkemizin aydınlık geleceğini inşa sorumluluğu duyan herkesin okuma eylemine teslim edelim. Sayfalarımız kitapla ilgili değerlendirme, yorum, katkı ve görüşlerinize açık elbette.

Bir sonraki merhaba’da kitapla ilgili daha ayrıntılı bir değerlendirme yazısı bulacaksınız.  

Önümüzdeki geleceği ülkemiz, insanlık ve dünyamız adına barış, huzur ve mutluluğa taşıyacak bütün bilimsel ürünlerinizi ve görüşlerinizi bu Platform’da sergilemekten onur duyacağız.

Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Politikaları Platformu
Dostluk ve sevgiyle …